Flesz-Fakty
Mambo Open Source jest jednym z najlepszych obecnie systemów CMS (zarządzania treścią witryn). Tworzenie i prowadzenie witryny z Mambo jest łatwe. Jeśli zamierzasz stworzyć własną witrynę, wybierz Mambo. Mambo jest właśnie dla Ciebie!
Często zadawane pytania PDF Drukuj E-mail
Napisa Administrator   
poniedziałek, 11 październik 2004
Id do
Często zadawane pytania
FAQ - Licencja Mambo
Zastrzeżenia

Mambo jest upowszechniany na zasadach GNU General Public License(GNU GPL). Powszechna Licencja Publiczna zapewnia swobodę upowszechniania kopii oprogramowania i - jeśli ktoś chce - pobierania za to opłat, ale nie za samo oprogramowanie, ponieważ Mambo jest wolnym oprogramowaniem, jest bezpłatne! GNU GPL zapewnia swobodę dokonywania zmian w oprogramowaniu lub wykorzystywania jego fragmentów w nowych wolnych programach.

Tak więc w sprawie autorskich praw własności:

MOŻESZ upowszechniać to oprogramowanie i pobierać za tę usługę opłatę. MOŻESZ dokonywać dowolnych zmian w oprogramowaniu, zmieniać wygląd i zawartość i pobierać opłaty za tę pracę.

NIE MOŻESZ jednak zmieniać licencji i MUSISZ udzielić nabywcy wszelkich praw do oprogramowania, jakie sam posiadałeś.

NIE MUSISZ zamieszczać stopki czy bannera w stylu 'Powered by Mambo'.

NIE MOŻESZ zmieniać praw własności autorskiej do Mambo. Zachowujesz jednak swoje prawa własności autorskiej do wprowadzonych zmian i modyfikacji.

Innymi słowy, NIE MOŻESZ informować, że Mambo jest Twoje, oraz NIE MOŻESZ pobierać opłat za samo Mambo.

Używaj Mambo aby ułatwić życie sobie i swoim klientom, odrzucając całą otoczkę "czarnej magii" która wciąż jest związana z publikacją treści w Internecie. Pobieraj opłaty za swoją pracę, a nie za wysiłek który włożyli w Mambo: Miro, zespół developerów Mambo oraz cała społeczność związana z Mambo.

Kto ma prawa własności Mambo?

Autorskie prawa własności do kodu źródłowego Mambo ma Miro International inc. Witrynę Miro znajdziesz pod adresem: http://www.miro.com.au.

Co to jest Open Source?

Open Source to termin opisujący część ruchu wolnego oprogramowania. Poniżej znajdują się odsyłacze do witryn organizacji, które współdziałają w rozwijaniu Open Source:

Słowo "wolne" ["free"] w języku angielskim używane jest w dwojakim znaczeniu: może dotyczyć swobody wykorzystania (wolne) i ceny (darmowe). Mówiąc o wolnym oprogramowaniu mamy na myśli swobodę, a nie cenę. Wolne oprogramowanie zapewnia swobodę używania, wykonywania kopii, rozpowszechniania, dostępu do kodu źródłowego, modyfikowania kodu, rozwijania programu.

Precyzyjniej, wolne oprogramowanie oznacza cztery rodzaje wolności użytkowników :

  1. Wolno wykorzystywać program dla jakiegokolwiek celu (wolność 0).
  2. Wolno studiować kod programu i dostosowywać go do swoich potrzeb. Dostęp do kodu źródłowego jest niezbędnym warunkiem tej wolności (wolność 1).
  3. Wolno rozprowadzać kopie programu (wolność 2).
  4. Wolno ulepszać program i upowszechniać ulepszenia, także dla wspólnej korzyści (wolność 3). Dostęp do kodu źródłowego jest niezbędnym warunkiem tej wolności.Copyright 2000 - 2004 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.